XUQ200/HZP – H-Series 600 kg Swivel Caster, 200 mm Polyurethane Tread
Quantity
SKU: N/A Category: Brand:
Description
Technical Specifications
  • Castor Type: Swivel
  • Load Capacity: 600 Kg
  • Brake Type: N/A
  • Frame Finish: Zinc
  • Wheel Diameter X Tread Width: 200mm x 50mm
  • Overall Height: 238mm
  • Axle Type: Bolted
  • Swivel Radius (Inc. Brake If Fitted): 155mm
Related Options..
MAKE SURE TO SELECT YOUR DESIRED TOP PLATE SIZE BELOW!
Explore more from our collection.
Additional information
Top Plate Option
ISO, North American
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “XUQ200/HZP – H-Series 600 kg Swivel Caster, 200 mm Polyurethane Tread”