XUQ200/XZP – 1000 kg Standard Swivel Caster, 200 mm Polyurethane Wheel
In stock
Quantity
SKU: XUQ200/XZP Category: Brand:
  • Castor Type: Swivel
  • Load Capacity: 1000 Kg
  • Brake Type: N/A
  • Frame Finish: Zinc
  • Wheel Diameter X Tread Width: 200mm x 50mm
  • Overall Height: 257mm
  • Axle Type: Bolted
  • Swivel Radius (Inc. Brake If Fitted): 162mm
There are no reviews yet.
Be the first to review “XUQ200/XZP – 1000 kg Standard Swivel Caster, 200 mm Polyurethane Wheel”