XUQ200/HZPDL – H-Series 600 kg Swivel Caster with Direction Lock, 200 mm Polyurethane Tread
Quantity
SKU: N/A Category: Brand:
  • Castor Type: Swivel
  • Load Capacity: 600 Kg
  • Brake Type:Direction Only
  • Frame Finish: Zinc
  • Wheel Diameter X Tread Width: 200mm x 50mm
  • Overall Height: 238mm
  • Axle Type: Bolted
  • Swivel Radius (Inc. Brake If Fitted): 165mm
***DIRECTION LOCK ONLY, NO WHEEL LOCK***
Related Options..
MAKE SURE TO SELECT YOUR DESIRED TOP PLATE SIZE BELOW!
Explore more from our collection.
Additional information
Top Plate Option
ISO, North American
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “XUQ200/HZPDL – H-Series 600 kg Swivel Caster with Direction Lock, 200 mm Polyurethane Tread”