XUQ150/XZF Industrial Fixed Caster – 1000 kg Load, 150 mm Polyurethane Wheel
In stock
Quantity
SKU: XUQ150/XZF Category: Brand:
Description
Technical Specifications
  • Castor Type: Fixed
  • Load Capacity: 1000 Kg
  • Brake Type: N/A
  • Frame Finish: Zinc
  • Wheel Diameter X Tread Width: 150mm x 50mm
  • Overall Height: 193mm
  • Axle Type: Bolted
  • Swivel Radius (Inc. Brake If Fitted): N/A
There are no reviews yet.
Be the first to review “XUQ150/XZF Industrial Fixed Caster – 1000 kg Load, 150 mm Polyurethane Wheel”