U200/60C-POYB58 Durable Black Rubber Wheel – 135 kg, 200 mm Dia
In stock
Quantity
SKU: U200/60C-POYB58 Category: Brand:
  • Load Capacity: 135 Kg
  • Wheel Diameter: 200mm
  • Wheel Material: Grey Polypropylene
  • Tyre Material: Black Rubber
  • Tread Width: 46mm
  • Hub Length (Unsleeved): 55mm
  • Hub Length (Sleeved): N/A
  • Bore Diameter (Unsleeved): 5/8″ (16mm) *Images show 3/4″ bore
  • Sleeved Bore Diameter Options: N/A
  • Sleeve Type: N/A
  • Bearing Type: Ball Bearings
Medium duty black rubber tyred wheel (fitted with unground ball bearings) Off-set hub, wide tyre.
There are no reviews yet.
Be the first to review “U200/60C-POYB58 Durable Black Rubber Wheel – 135 kg, 200 mm Dia”