ACS20-685 Stainless Steel Pallet Truck – 2000 kg Industrial Grade
Quantity
SKU: N/A Category: Brand:
Description
Technical Specifications
  • Wheels: Load wheels and rollers – Nylon. Entry and exit rollers – Nylon.
  • Dimensions: 1540mm x 685mm x 1230mm handle height. Effective fork length – 1140mm
  • Height Range: 75mm-185mm
  • Weight: 50 Kg
  • Capacity: 2000 Kg
In-store pickup required.
Local freight can be arranged call (03) 9792 3949.
Related Option..
Explore more from our collection.
Additional information
Fork Width
685mm