21/90/M20/165 – Stainless Steel Levelling Foot, 1000 kg Capacity, 90 mm Base, M20 Thread, 165 mm Height
In stock
Quantity
SKU: 21/90/M20/165 Category: Brand:
Description
Technical Specifications
  • Material: Ball jointed Stainless Steel
  • Size: 90mm x M20
  • Base Diameter: 90mm
  • Thread Length: 165mm
  • Base+knuckle Height: 51mm
  • Base Only Height: 25mm
  • Thread Size: M20
  • Thread Type: Stainless Steel
  • Pivot Angle: 40 Deg
  • Load Rating – Vertical: 1000 Kg
Explore more from our collection.
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “21/90/M20/165 – Stainless Steel Levelling Foot, 1000 kg Capacity, 90 mm Base, M20 Thread, 165 mm Height”